Hakkımızda

Hakkımızda daha fazla öğrenin

Biz Kimiz

2007 yılında İstanbul Sultanahmet’te kurulan büromuz, 2011 yılından itibaren hizmetlerine Şişli’den devam etmektedir. Ticaret Hukuku, Sigorta Hukuku, Konkordato Hukuku, İş Hukuku, İcra Hukuku başta olmak üzere sitemizde belirtilen tüm faaliyet alanları kapsamında, müvekkillerimize, takım ruhu, şeffaflık, gizlilik, dürüstlük, yaratıcılık prensiplerine sadık kalarak  danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Misyon & Vizyon

 

MBG Hukuk Bürosu; hukukun üstünlüğü, gizlilik, güven ve profesyonellik prensiplerine bağlıdır. MBG Hukuk Bürosu’nun misyonu, bu prensipler çerçevesinde müvekkillerini en iyi şekilde temsil ederek, hukukun genel ilkelerine uygun uzlaşma yöntemleri kullanmaktır. Bu şekilde, hukuki ilişkilerin kurulması esnasında, öncesinde ve sonrasında ortaya çıkabilecek sorunların çözüme kavuşturulması; müvekkillerin ihtiyaçları doğrultusunda gereken hukuki desteğin en hızlı ve ekonomik yoldan sağlanması hedeflenmektedir. Aynı zamanda, çağın ve toplumun gereklerine uygun olarak değişen ve yenilenen güncel hukuk sisteminin takibi ve uygulanması ile müvekkillerin haklarının en üst düzeyde korunması sağlanmaktır.

MBG Hukuku Bürosu’nun vizyonu ise hukukun üstünlüğü ilkeleri doğrultusunda farklılıklar yaratarak kalıcılık elde etmek, adaletin ve hakkaniyetin uygulanmasına katkı sağlamak, hukuk dünyasının gelişmesinde etken rol oynayan bir kurum olmaktır.

Sorumluluklar

Müvekkillere karşı sorumluluklarımız:

Müvekkillerimizin ihtiyaç ve taleplerine en kısa zamanda, en doğru şekilde cevap veren proaktif bir anlayışla çalışırız. Hizmetlerimizi, zamanında ve söz verdiğimiz koşullarda sunar; müvekkillerimize saygı, onur, adalet, eşitlik ve nezaket kuralları çerçevesinde yaklaşırız.

Sosyal Sorumluluklarımız:

MBG Hukuk Bürosu çalışanları, söz ve davranışlarında; yasalara, ahlaki değerlere, örf ve adetlere, kişi ve kuruluşlara, çevreye saygılı biçimde davranırlar.

Yasal Sorumluluklarımız:

Yurtiçi ve yurtdışında mevcut tüm faaliyet ve işlemlerimizi T.C. yasaları ve milletlerarası hukuk çerçevesinde avukatlık meslek ilkeleri doğrultusunda yürütür, yasal düzenleyici kurum ve kuruluşlara doğru, tam ve anlaşılabilir bilgileri zamanında sunarız.

Meslektaşlarımıza Karşı Sorumluluklarımız:

Etkin bir şekilde, yasal ve etik çerçevede davranarak haksız rekabetten kaçınırız. Toplum için hedeflenen hukuka uygun yapının sağlanmasına yönelik çalışmaları destekleriz.

 

temel ilkelerimiz

Aşağıdakiler başta olmak üzere, değişmez ilkelerimize sadık kalırız.

1

Dürüstlük

Müvekkillerimizin hukuki yönden haklılıkları, doğrusu ve yanlışı ile birlikte kendilerine bildirilir. Bu sayede, sonuç alınamayacak, boşuna zaman ve para kaybına neden olacak uzun hukuki süreçlere girilmesi önlenir.

1

Dürüstlük

Müvekkillerimizin hukuki yönden haklılıkları, doğrusu ve yanlışı ile birlikte kendilerine bildirilir. Bu sayede, sonuç alınamayacak, boşuna zaman ve para kaybına neden olacak uzun hukuki süreçlere girilmesi önlenir.

2

Şeffaflık

Müvekkillerimiz, hukuki işlemlerin tüm aşamalarında ayrıntılı olarak bilgilendirilirler. Eldeki evrakların tam bir kopyası müvekkillere teslim edilir.

3

Usul Ekonomisi

Hukuki işlemlerin en kısa zamanda ve en az masrafla sonuçlandırılması amaçlanır, planlanır ve bu doğrultuda hareket edilir.

Meet Our Team

If you are facing any Financial problem then please contact us.

Amelie Oliver

Manager

Francis Burns

Cashier

Martha Robson

Cashier

Gerry Colman

Clark

SORUNUZ MU VAR?

Aşağıdaki bir kısım sıkça sorulan soruların cevabı bulunmaktadır. Bunlar dışındaki sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Hukuki bir sorum ve/veya sorunum var? Size nasıl ulaşabilirim?

Sitemizin iletişim kısmında bulunan formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede size dönüş sağlarız.

Ayrıca hafta içi 09.00 – 18.00, cumartesi 10.00 – 15.00 saatleri arasında 0212 458 1199 no.lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

E-posta göndermek isterseniz info@mbghukuk.com adresini kullanmanız yeterlidir.

Yüz yüze görüşmelerimiz, randevu alınmak kaydı ile Merkez Mh. Kocamansur Sk. No:137/14 Şişli İstanbul adresindeki ofisimizde yapılmaktadır.

Dava açmam ve/veya icra takibi başlatmam için ne gerekli? Ya da bana karşı açılmışları nasıl takip edebilirim?

Türk hukuk sisteminde, gerçek ve tüzel kişiler kendi adlarına bu işlemleri yapabilir. Bir avukat vasıtasıyla yapmak isterseniz noterden düzenlenmiş bir avukat vekaletnamesi gereklidir. Vekaletname bilgilerini, sitemizdeki iletişim araçlarından birini kullanarak bizden öğrenebilirsiniz. Avukatla aranızda yazılı veya sözlü bir sözleşmenin akdedilmesi ile birlikte işlemleriniz başlayacaktır.

Yargılama giderleri ve avukatlık ücreti ne kadardır?

Mahkeme, icra dairesi harç ve giderleri her yılın sonunda Harçlar Kanunu Genel Tebliği şeklinde resmi gazetede yayınlanmaktadır. Bu harç ve giderler, peşinen iş sahibi tarafından ödenir. Yargı mercileri önündeki haklılık durumuna göre, ödenen yargılama giderlerinin karşı taraftan tahsiline karar verilebilir.

taraftvulputate finibus justo et feugiat. Ut turpis lacus, dapibus quis justo id, porttitor tempor justo. Quisque ut libero sapien. Integer tellus nisl, efficitur sed dolor at, vehicula finibus massa.

Lorem ipsum dolor sit amet, maecenas eget vestibulum justo imperdiet, wisi risus purus augue vulputate voluptate neque, curabitur dolor libero sodales vitae elit massa. Lorem ipsum dolor sit amet, maecenas eget vestibulum justo imperdiet.